tester aplicatii software jobTester aplicatii software

DEPARTAMENT: Dezvoltare

LOCATIE: Constanta

TIP: Full-time

  • Studii superioare terminate sau in an terminal (matematica-informatica / inginerie / contabilitate);
  • Familiarizat cu zona de dezvoltare software;
  • Persoana organizata, responsabila si capabila sa-si planifice propria activitate, sa lucreze singur/a si in echipa;
  • Atentie la detalii, rabdare;
  • Pasiune pentru livrarea de produse cu un nivel ridicat de calitate.

Reprezinta un avantaj:

  • Experienta in testarea aplicatiilor software;
  • Proiecte relevante in cadrul facultatii;
  • Cunostinte SQL Server;
  • Cunostinte de gestiune / contabilitate.

Daca atentia la detalii si pasiunea pentru calitate se numara printre atu-urile tale, esti comunicativ si deschis sa inveti ce inseamna testarea unor solutii software complexe de business, te vrem in echipa noastra!

Principalele responsabilitati ale job-ului:

  • Testarea aplicatiilor software din punct de vedere functional
  • Identificarea, raportarea si gestionarea defectelor
  • Oferire feedback pentru imbunatatirea aplicatiei
  • Recomandarea de solutii pentru problemele identificate
  • Probarea usurintei de utilizare a aplicatiei (usability testing)
  • Relationarea cu echipele de dezvoltare, implementare si suport
  • Pachet salarial atractiv;
  • Mediu de lucru placut si profesional alaturi de o echipa cu vasta experienta;
  • Plan de integrare si dezvoltare profesionala;
  • Conditii excelente de munca;
  • Participarea in proiecte interesante si provocatoare;
  • Servicii medicale private;
  • Decont pentru activitatile sportive, 7Card;
  • Zi de fructe si cafea la discretie.
Click or drag a file to this area to upload.
* Politica de confidentialitate

close-link
close-link
close-link
close-link