Consultant Suport ERP - middleConsultant Suport ERP

DEPARTAMENT: Suport tehnic

LOCATIE: Constanta

TIP: Full-time

Cautam un consultant suport pentru sisteme informatice ambitios si implicat! Daca iti plac contabilitatea, IT-ul si comunicarea, avem job-ul perfect pentru tine! Vei lucra intr-un colectiv profesionist, motivat si placut, care sa te ajute sa te dezvolti profesional! Este un job stabil si atractiv, unde vei fi apreciat.

Aceasta pozitie te va ajuta sa iti dezvolti simultan abilitatile de comunicare, cunostintele economice si cele din domeniul IT. De asemenea, vei avea sansa sa interactionezi cu toate nivelurile ierarhice ale unei afaceri si vei intelege modul in care functioneaza.

In continuare sunt structurate principalele responsabilitati ale job-ului:

  • Cunoasterea detaliata si intelegerea solutiei SeniorXRP;
  • Suport postimplementare pentru solutia SeniorXRP la clienti (instalarea update-uri, configurari aplicatie, import in baza de date a clientului);
  • Rezolvarea cerintelor sau erorilor venite de la client;
  • Interogarea bazei de date a clientului si corectarea erorilor;
  • Participarea activa la activitatile de suport tehnic din cadrul echipei;
  • Follow-up la client cu privire la buna functionarea a aplicatiei;
  • Gestionarea activitatilor proprii si realizarea periodica a rapoartelor de activitate.
  • Experienta in suport pentru solutii software de tip ERP;
  • Cunostinte minime de SQL Server – sa stii ce inseamna si cum se fac intructiunile SQL pentru manipularea datelor, subinterogarile, join-urile etc.;
  • Cunostinte medii de contabilitate;
  • Experienta de lucru/interactiune directa cu clientii;
  • Persoana increzatoare, amabila si prietenoasa;
  • Capacitate de invatare si de integrare a cunostintelor;
  • Abilitati de organizare si gestionare a timpului in mod eficient.
  • Pachet salarial atractiv;
  • Mediu de lucru placut si profesional alaturi de o echipa cu vasta experienta;
  • Plan de integrare si dezvoltare profesionala;
  • Participarea in proiecte interesante si provocatoare;
  • Servicii medicale private Medlife;
  • Bookster;
  • Reduceri si gratuitati la Optiplaza;
  • Decont pentru activitatile sportive;
  • Zile suplimentare de concediu pentru vechimea in companie;
  • Zi de fructe si cafea la discretie pentru angajatii care lucreaza de la sediul firmei;
  • Posibilitatea de lucru remote.
Click or drag a file to this area to upload.
* Politica de confidentialitate

close-link
close-link
close-link
close-link